Ekologiczne biuro – czy to możliwe?

Ochrona środowiska ważna jest w każdej dziedzinie życia, także w biznesie. Sprawdź, jak możesz stworzyć biuro przyjazne naturze.

Dystrybutory wody i zmywarka zamiast plastikowych butelek

W czasie upałów pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom zasoby wody pitnej, na co dzień również przydają się takie udogodnienia jak świeża woda czy nawet przekąski. Generuje to jednak sporo śmieci, w tym bardzo dużo szkodzącego naturze plastiku w postaci butelek czy jednorazowych sztućców. Tę sytuację można rozwiązać, inwestując w dystrybutor wody oraz w zmywarkę. 

Elektroniczne nośniki zamiast papierowych dokumentów

Współczesna technologia pozwala na gromadzenie ogromnej ilości danych w sposób cyfrowy. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić miejsce w biurze, ale również ograniczyć zużycie papieru. Warto więc korzystać z elektronicznych nośników oraz maila, ograniczając drukowanie dokumentów. Kiedy jednak trzeba coś wydrukować, warto zadrukowywać kartki dwustronnie oraz zmniejszyć marginesy, tak by na stronie zmieściło się jak najwięcej tekstu. 

Energooszczędne urządzenia

Zainwestowanie w energooszczędne urządzenia, w tym oświetlenie, nie tylko przysłuży się środowisku, ale również zmniejszy wydatki firmy. Dzięki temu zapłacisz mniej za prąd. Najlepszym rozwiązaniem w kwestii oświetlenia będą żarówki LED. Są energooszczędne, długo żywotne i bezpieczne. Warto także zainwestować w czujniki ruchu oraz czujniki zmierzchowe, które dostosują emisję światła do rzeczywistych potrzeb.

Olga, foto by: markusspiske / Pixabay