Szkolenia IT – dobry sposób na rozwój

Zarówno obecne, jak i przyszłe kadry IT wymagają szkoleń, które pozwolą im pozostać konkurencyjnymi na rynku. Branża ta rozwija się niezwykle dynamicznie, dlatego pozostawanie na bieżąco to być albo nie być na rynku pracy. Dostępne są zarówno kursy dla początkujących, jak i szkolenia dla pracowników IT.

Ciągły rozwój i bycie na bieżąco


Potrzeba rozwoju dotyczy w zasadzie wszystkich branż i zdecydowanie może poprawić naszą pozycję na rynku pracy. Nowe umiejętności, możliwość rozwoju, ciągłe wyzwania, zdobywanie doświadczeń i praca przy innowacyjnym projekcie kształtują pracownika i wpływają na jego wartość na rynku pracy. Kompetentni pracownicy to prężnie działająca firma, która sprosta różnym wyzwaniom.

Szkolenia IT – inwestycja w pracownika


Oferta szkoleń IT jest bardzo szeroka – można wybrać m.in. Podstawy programowania, Automatyzację, Cyberbezpieczeństwo czy Java od podstaw. Ważne, aby warsztaty były oparte na zadaniach praktycznych i były prowadzone przez osobę cenioną w branży, mającą wieloletnie doświadczenie i różne sukcesy.

Certyfikowane szkolenia IT zagwarantują specjalistom wiedzę i umiejętności do jak najlepszego wykorzystania technologii. Dobrej jakości kursy pomagają wykorzystać jak najlepiej najnowsze technologie.

Na co zwracać uwagę, wybierając firmę organizującą szkolenie?


Trzeba zwrócić uwagę m.in. na doświadczenie i długość funkcjonowania firmy na rynku, program szkolenia, prowadzącego kurs (najlepszym wyborem będą trenerzy praktycy) i jego sukcesy w branży. Pomocne mogą też być ew. akredytacje i certyfikaty.

Przykładowe szkolenia z dziedziny IT


Certyfikacja. Szkolenia jak ISTQB AL Test Analyst, ISTQB AL Test Manager, ISTQB FL Certified Tester, ISTQB FL Agile Tester czy też ISTQB FL Automotive Tester będą pomocne w przygotowaniach do egzaminów zakończonych certyfikatem.

Cyberbezpieczeństwo. Dla przyszłych pracowników działów cyberbezpieczeństwa, pomagają dbać o ochronę serwisów www oraz aplikacji. To szkolenia poprawiające świadomość pracowników dotyczącą konieczności zabezpieczania danych przed atakami hakerskimi.

Development. Nauka programowania. Można zyskać umiejętności niezbędne do pracy w różnych projektach, podnieść swoje kwalifikacje, poznać inne środowiska. Organizowane szkolenia w tym dziale to m.in. JavaScript od podstaw lub dla zaawansowanych, Python, Java od podstaw, Angular, TypeScript, PHP czy Ruby.

Data Science. Wstęp do technologii związanych z zarządzaniem dużą liczbą danych. Nauka obejmuje m.in. umiejętność dobierania najlepszych algorytmów dla danego problemu, pracy z sieciami neuronowych, projektowania baz danych i zarządzania nimi. Przykładowe szkolenia to m.in. Deep learning, Machine learning, modelowanie biznesowe czy analiza danych.

Lena.k
Fot. Pixabay