PlayStation – dzięki epidemii zyskało ponad 2,5 mln graczy

Sony na izolacji z powodu koronawirusa zyskało – ludzie w domach chętniej korzystają z cyfrowej rozrywki. Zyskują platformy streamingowe, ale także gry. Wyniki generowane przez PlayStation są imponujące – odnotowano wzrost graczy aż o ponad 2,5 miliony!

Koronawirus a domowa rozrywka 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że więcej czasu spędzamy w domu – oglądamy filmy i seriale, robimy porządki w domu i na ogrodzie, gotujemy, ćwiczymy, ale też więcej czytamy i gramy w gry. Większą popularność zdobywają nowoczesne konsole – na czele z PlayStation od Sony oraz Xbox-em od Microsoft. 

Wirus i większy apetyt na gry na konsoli 

Aktualne dane nie pozostawiają wątpliwości – w I kwartale 2020 roku liczba subskrybentów PS Plus wzrosła na świecie o 2,7 mln. Z PlayStation Plus korzysta zatem łącznie 41,5 mln użytkowników. PS Plus to serwis dedykowany konsoli Sony – w ramach abonamentu otrzymuje się dostęp do gier i różnych promocji.

Cyfrowa domowa rozrywka najlepszej jakości 

Pobyt w domu sprawia, że popyt na cyfrowe usługi rośnie. Wzrost odnotowała też główna konkurencja Sony, czyli Microsoftem ze swoim Xbox Game Pass, który zyskał już aż ponad 10 milionów fanów. Konsole to świetny sposób na domową rozrywkę – również rodzinną. Można grać wspólnie, organizować pojedynki lub wyścigi, zyskiwać wprawę i nowe umiejętności. 

Warto dodać, że obie firmy wkrótce wprowadzą do sprzedaży konsole nowych generacji – wyścig między producentami trwa nieustannie! 

Ewelina, f: WikimediaImages / pixabay