Samsung otwiera europejskie centrum w Polsce

Samsung Mobile B2B Innovation CenterFirma Samsung, południowokoreańska grupa biznesowa specjalizująca się w branży TP, zdecydowała się otworzyć swoje centrum innowacji w Warszawie.


Samsung Mobile B2B Innovation Center rozpoczęło swoje działania 9 czerwca 2017 r. To pierwsza taka placówka firmy na rynku europejskim. Ma być ona miejscem spotkań przedsiębiorców i osób pracujących w warszawskich zakładach Samsunga. Partnerzy biznesowi zapoznają się w niej z nowatorskimi rozwiązaniami mobilnymi.

Gospodarka innowacji
Na wielkim otwarciu centrum pojawił się Jarosław Gowin – minister nauki i szkolnictwa. Stwierdził, że Polska już od jakiegoś czasu stara się rekonstruować własny model gospodarczy, w czym nowe centrum Samsunga ma jej pomóc. Według niego to obiekty badawczo-rozwojowe mają przyczynić się najmocniej do rozwoju gospodarki kraju oraz ukształtowania się przemysłu 4.0.

Inteligentne rozwiązania
Na temat nowego centrum wypowiedział się również Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, nie kryjąc swojego zadowolenia. Przypomniał, iż technologie informacyjno-komunikacyjne od kilku lat są jedną ze specjalizacji stolicy Polski. Dzięki centrum możliwe będzie pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych. To im inżynierowie samodzielnie zaprezentują inteligentne rozwiązania.

Samsung Mobile B2B Innovation Center będzie służyć do pokazywania najnowocześniejszych rozwiązań, modernistycznych produktów i wszystkich innowacji wymyślonych przez firmę Samsung. Ma skupić się głównie na technologiach związanych z bezpieczeństwem, służbą zdrowia oraz branżą finansową.