Tableau – co to jest? Jak korzystać z tego narzędzia?

Tableau to nowoczesny program informatyczny służący do analizy danych. Pozwala też na dzielenie się nimi (dashboardy), przygotowywanie zestawień itd. Sprawdź szczegóły.

Tableau to rewolucja w pracy z danymi – program pozwala na samoobsługę w analizie i wizualizacji wyników. Może z niego korzystać każdy, nie tylko specjaliści od IT i inne umysły ścisłe, gdyż jest niezwykle intuicyjny w obsłudze. Dzięki niemu otrzymujemy materiał gotowy do analizy. 

Tableau ułatwia analizę danych

Tableau to rozwiązanie na braki popularnego Excela, gdyż dostarcza liczne możliwości, np. gwarantuje świetną wizualizację danych, interaktywność analizy, przygotowanie pomocnych dashboardów i umożliwia proste raportowanie. Tableau z powodzeniem można obsługiwać na np. komputerze czy tablecie, ale też smartfonie. 

Program odpowiedni dla wszystkich

Dzięki Tableau praca z danymi staje się prosta dla każdego, nie tylko dla tzw. umysłów ścisłych. Łatwiej ze zrozumieć, prezentować, przedstawiać, dostrzegać zależności itp. Program jest cenny zatem zarówno dla analityków danych, specjalistów IT, informatyków, ale też naukowców, menedżerów, pracowników administracji itd.

Wygodna wizualizacja danych

Tableau pozwala nie tylko na proste i szybkie analizowanie danych, ale też prezentowanie ich w formie wykresów. Działa jednak inaczej niż inne programy. Wykorzystuje mianowicie różne zasady wizualizacji oraz rozmaite innowacje, dlatego dane są od razu prezentowane jako wykresy. 

Lena.k, foto: 3844328 / Pixabay